Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Zbicznie - STRONA OFICJALNA
      Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
HALA - CENNIK I REGULAMIN
GALERIA ZDJĘĆ
CENNIK
BIBLIOTEKA
ZESPOŁY
PRACOWNICY GOKSiR
KRAJOBRAZY GMINY
O NAS
WWW.ZBICZNO.PL
BIBLIOTEKA NARODOWA
KONTAKT
      GOKSiR na Facebook
      Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 31
Najnowszy Użytkownik: OksanaSwado
   Zespoły
- WESOŁE KUMOSZKI

Photobucket
CHARAKTERYSTYKA I OSIĄGNIĘCIA ZESPOŁU „WESOŁE KUMOSZKI” ze Zbiczna

Zespół wokalno-instrumentalny „WESOŁE KUMOSZKI”, jest zespołem amatorskim w którego skład wchodzi 17 pań-seniorek. Powstał on w listopadzie 2001 roku z inicjatywy ówczesnej przewodniczącej KGW. Pani Krystyny Wernitz. Działa przy GOKSiR w Zbicznie, reprezentującą całą Gminę Zbiczno. Zespołem kieruje p. Maria Lewalska - emerytowana nauczycielka. Przez pięć lat akompaniatorem zespołu była p. Barbara Daszkowska – akordeon, a obecnie zespołowi na organach akompaniuje p. Barbar Bigoś.

Photobucket
Zespół należy również do Ogólnopolskiego Artystycznego Ruchu Seniorów z siedzibą w Bydgoszczy. Pracuje on 10 lat występując na scenach w czterech województwach kujawsko – pomorskim, mazowieckim, warmińsko – mazurskim i pomorskim. Swój repertuar prezentuje na imprezach wojewódzkich, powiatowych, gminnych i lokalnych. Chętnie bierze udział w przeglądach i festiwalach o charakterze konkursowym, zajmując czołowe miejsca.

Photobucket
Osiągnięciem zespołu „WESOŁE KUMOSZKI” są:


wyróżnienie na IV Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Brodnicy w 2002 roku

Uznanie i puchar Posła na Sejm Jerzego Wenderlicha za aktywny udział w XIX Przeglądzie Dorobku Kulturalnego Seniorów w Toruniu –

Dwa kolejne lata zajęcie I miejsca na Biesiadzie Kulturalnej Seniorów w Gorczenicy –

Wyróżnienie w Finałowym Koncercie na V Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Brodnicy – 2003 rok

Opraw muzyczna na Powiatowych Dożynkach w Brodnicy w roku 2003 i 2004

Puchar Kasztelana Zamku w Golubiu – Dobrzyniu – Zygmunta Kwiatkowskiego na V Przeglądzie Zespołów Ludowych –

Wyróżnienie w II Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Ludowej w Sępólnie Krajeńskim w 2005 roku

Zaproszenie i udział w Diecezjalnych Dożynkach w Oborach k. Rypina w 2005 roku

Oprawa muzyczna na Regionalnych Dożynkach w Rogóźnie – rok 2005.

Puchar Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Waldemara Achramowicza za udział w „V Biesiadzie Kulturalnej Seniorów” w Gorczenicy - 2005 r.

I miejsce i nagroda GRAND PRIX - „Zakochany Wróbel „ na III Festiwalu Pieśni Romantycznej w Zbicznie oraz nagroda publiczności w 2006 roku.

Puchar Starosty Brodnickiego Waldemara Gęsickiego za udział w „VI Biesiadzie Kulturalnej Seniorów” w Gorczenicy – 2006 rok.

Udział w Jubileuszowym Koncercie z okazji 140-lecia Kółek Rolniczych i Kół Gospodyń Wiejskich w Inowrocławiu – 2007 rok.

I miejsce w „XIV Przeglądzie Twórczości Artystycznej Klubów Seniora”. Golub – Dobrzyń 2007 rok.

Udział w Wojewódzkich Dożynkach w Jabłonowie Pomorskim – oprawa muzyczna – rok 2007.

Udział w Centralnych Dożynkach Ekologicznych w Przysieku – 2007 rok.

Oprawa muzyczna na wystawie rolniczej w Minikowie – 2007 rok.

Puchar Marszałka Województwa Piotra Całbeckiego za udział w „VII Biesiadzie Kulturalnej Seniorów” - Gorczenica 2007 rok.

Nagroda gazety NOWOŚCI - „ Kryształowy Orzeł” dla najlepszego zespołu na IV Powiatowym Festiwalu Pieśni Romantycznej w Zbicznie – 2007 rok

Pierwsze miejsce w „XXV Jubileuszowym Przeglądzie Dorobku Kulturalnego Seniorów – Toruń 2008 rok.

Puchar Prezesa Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Toruniu – Henryka Mejgera na VI Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Romantycznej w Zbicznie – 2008 rok.

Puchar Starosty Brodnickiego Waldemara Gęsickiego za udział w „VIII Biesiadzie Kulturalnej Seniorów” - Gorczenica 2008

Puchar Wiceprzewodniczącego Sejmiku Samorządowego w Toruniu - Ryszarda Bobera na IX Przeglądzie Zespołów Ludowych na Zamku Golubskim – 2009 rok

I miejsce na IX i X Międzywojewódzkim Przeglądzie Amatorskiej Zespołów Seniorskich w Płocku - 2008 i 2009

Puchar Podsekretarza Stanu – Zbigniewa Sosnowskiego na X Przeglądzie Zespołów Ludowych na zamku w Golubiu – Dobrzyniu – 2010 rok

I miejsce w XI Międzywojewódzkim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Zespołów Seniorskich w Płocku - „NAGRODA MARSZAŁKA WOJWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO „ 2010 rok

I miejsce w Prezentacjach Twórczości Seniorów – „ZIELONO MI” w Ośrodku Zielona Dolina Województwo Mazowieckie- 2010 rok

II miejsce na Międzynarodowej „FOLSIADZIE” Zespołów Ludowych w Kwidzyniu w roku 2009 i 2010

Wiele podziękowań i listów gratulacyjnych od byłego Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Waldemara Achramowicza, jak również obecnego Marszałka – Piotra Całbeckiego.

Na Ogólnopolskim Festiwalu Artystycznego Ruchu Seniorów, zespół zakwalifikował się do finału i miał okazję zaśpiewać na scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

W 2009 roku został zaproszony do zaprezentowania swego repertuaru na scenie Beaty Kozidrak, jako SAPORT dla zespołów „BAJM” i „BOYS” w Kampinosie.

Często uświetnia swym śpiewem imprezy okolicznościowe organizowane przez Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe oraz Gminę Zbiczno.

Zespół „WESOŁE KUMOSZKI” w listopadzie 2010 roku został wytypowany jako reprezentujący Województwo Kujawsko – Pomorskie na Litwie (Wilno, Troki,).

Wraz z zespołem „KWIATY JESIENI” z Dobrcza k/Bydgoszczy śpiewały i przy wsparciu delegacji z KGW w Zbicznie i Gorczenicy prezentowały potrawy polskie z gęsi pod hasłem „GĘSINA NA ŚW. MARCINA”

W ciągu 10 letniej swojej działalności zespół zdobył kilkadziesiąt dyplomów, podziękowań, pucharów oraz nagród rzeczowych.
Do osiągnięć zespołu zaliczyć trzeba inicjatywę i organizację ośmiu edycji Festiwalu Pieśni Romantycznej w Zbicznie, który zyskał rangę międzywojewódzkiego.
Uczestniczy w nim co roku około 500 seniorów z 4 województw. Wydarzenie to na stałe zostało wpisane do kalendarza imprez Powiatu Brodnickiego.
Ważnym osiągnięciem jest to, że w 2003 roku dzięki determinacji i pracy członkiń zespołu został odtworzony regionalny strój Ziemi Michałowskiej na której mieszkamy. Zatwierdziła go Krajowa Komisja Artystyczna i Etnograficzna w Gdyni. Dzięki temu przedsięwzięciu zostało uzupełnione brakujące ogniwo w kulturze województwa Kujawsko – Pomorskiego.
Strój ten może być powielany przez inne zespoły z terenu Ziemi Michałowskiej (szczegóły o stroju zamieszczono w książce A. Grążawskiego pt. „ SZKICE BRODNICKIE” - autor rozdziału Maria Lewalska). Odkąd zespół repertuar zespołu wzbogacił się o piosenki ludowe z różnych regionów Polski, jak również autorstwa własnego, o własnym regionie i zwyczajach ludzi.
Photobucket
Marzeniem zespołu było aby nagrać swoją własną płytę, a marzenia często się spełniają. Nasze też się spełniły przez ostatnie osiem miesięcy udało nam się nagrać płytę na której znajduje się 20 utworów. Są to utwory bardzo różne z tekstami własnymi jak również piosenkami polskich, popularnych artystów.
Repertuar który śpiewamy pochodzi z lat 60-90, oraz z czasów obecnych. Często korzystamy z repertuaru K. Krawczyka, A. Jantar, M. Rodowicz, Jacka Lecha, I. Santor, H. Majdaniec, Karin Stanek K. Sobczyk zespołu Bajer Full itp. Śpiewamy także pieśni religijne z okazji uroczystości kościelnych.
Photobucket
Wszędzie gdzie występujemy staramy się godnie reprezentować „Naszą Małą Ojczyznę”, czyli Gminne Zbiczno. Praca w zespole daje nam wiele satysfakcji. Staramy się przyjemnie a zarazem pożytecznie spędzać swój wolny czas a jeżeli uda nam się naszym śpiewem rozweselić publiczność oraz przekazać coś młodemu pokoleniu, to jesteśmy podwójnie szczęśliwe.

Photobucket
Obecnie w skład zespołu wchodzą następujące osoby:
MARIA LEWALSKA - kierownik zespołu
BARBARA BIGOŚ - kierownik muzyczny zespołu
EUGENIUSZ BIGOŚ - akustyk
Śpiew:
Krystyna Choszczewska
Maria Chiniewicz
Irena Domin
Danuta Grzyb
Teresa Jagielska
Halina Kędziorska
Bernadeta Kłosińska
Bronisława Lipińska
Małgorzata Osmańska
Irena Pietrzak
Jadwiga Pietrzak
Regina Treder
Krystyna Wernitz
Teresa Wielgosz
Grażyna Wojenkowska


Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket

- POKRZYDOWIANKI


Photobucket
Zespół wokalny „Pokrzydowianki” z Pokrzydowa powstał w listopadzie 2001 roku. „Pokrzydowianki” są zespołem amatorskim w skład którego wchodzą panie seniorki, mieszkanki Pokrzydowa.
Kierownikiem zespołu jest Pani Anna Jankowska, natomiast kierownikiem artystycznym zespołu do roku 2006 była Pani Marianna Grochowalska – emerytka , animator kultury, poetka, a obecnie tą funkcję pełni Pani Krystyna Kopańska – emerytowana nauczycielka.
Seniorki swój repertuar reprezentują na imprezach powiatowych i gminnych. Chętnie biorą udział w przeglądach i festiwalach o charakterze konkursowym , zdobywając nagrody.
W ciągu swojej działalności zespół zdobył kilkadziesiąt dyplomów, podziękowań i pucharów oraz nagród rzeczowych.

Do największych osiągnięć należą:

zajęcie I - miejsca w kategorii kabaret na „III Biesiadzie Kulturalnej Seniorów” w Gorczenicy w 2003roku,

I- miejsce w kategorii zespołów wokalnych na „I Powiatowym Festiwalu Pieśni Romantycznej” w Zbicznie w 2004roku,

I - miejsce jako zespół wokalny na „IV Biesiadzie Kulturalnej” w Gorczenicy w 2004 roku,

I - miejsce na „II Powiatowym Festiwalu Piosenki Romantycznej” w Zbicznie w 2005 roku.

Repertuar, który śpiewają pochodzi z lat 60 – tych, 90-tych i czasów obecnych.
Śpiewają także pieśni religijne z okazji uroczystości kościelnych.
W tym roku zespół „Pokrzydowianki” obchodził będzie swój jubileusz 10-lecia powstania.

Obecnie w skład zespołu wchodzą następujące osoby:

- kierownik zespołu Anna Jankowska,
- Krystyna Kopańska- kierownik artystyczny zespołu,
- śpiew:
Helena Anzel,
Barbara Baron,
Jadwiga Hartka,
Sylwestra Jonowska,
Marianna Grochowalska,
Teresa Kruszewska,
Danuta Kurowska,
Anna Nagórska,
Maria Nagórska,
Zofia Ostrowska,
Zofia Rogoźińska,
Halina Sargalska,
Irena Szymańska,
Jadwiga Żurańska.


Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket
   Komentarze
Brak komentarzy.
   Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
   Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
      NASZA HALA ZBICZNO
       Aktualności:
      Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
      Gmina Zbiczno 2016
      Dożynki Gminne 2016
      Osman - Ile to już lat
      TNR - Margines społeczenstwa
      Wesołe Kumoszki ze Zbiczna
      Kamil Bednarek Zbiczno 2011
      Zielone Żabki w Zbicznie 2011
      Ananakofana w Zbicznie 2011
      Rebelion w Zbicznie 2011
      Vavamuffin w Zbicznie 2011
      Positive w Zbicznie 2011
GOKSiR © 2011-2017
Administratorzy: Piotr Kwaśniewski, Elżbieta StawskaPowered by PHP-Fusion
MyPortal Theme by CMS Artworks © 2003-2005
688957 Unikalnych wizytZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie